RÖPORTAJLAR

Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi bordo ve sarıya boyanacak

Adana Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi yönetimi, hastanenin dış cephe boyasının değiştirilmesi konusunda hastane çalışanlarının görüşlerine başvurdu.

04 Ekim 2011 Salı 15:12

Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi bordo ve sarıya boyanacak 

  Adana Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi yönetimi, hastanenin dış cephe boyasının değiştirilmesi konusunda hastane çalışanlarının görüşlerine başvurdu. Yapılan oylamada en çok oyu bordo ve sarı aldı
Personel de dört alternatif tasarımdan birine oy kullandı. Oy pusulalarını dolduran hastane çalışanları, görev yaptıkları yerle ilgili görüşlerine başvurulmasının memnuniyetiyle sandıkta oylarını kullandı.
Böyle bir ilginç uygulama ile ilk defa karşılaştıklarını ifade eden sağlık çalışanları hastane yönetiminin her konuda görüşlerine önem verdiğini ve uygulamanın da bunun bir göstergesi olduğunu ifade ettiler. İlk oyu Hastane Başhekimi Dr. Musa Ünal, A seçeneği yönünde kullanırken sandıktan 170 oyla D seçeneğindeki tasarım çıktı.
Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında ilkleri yaşayan Adana Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, bu uygulamasıyla da, çalışanların görüşlerine değer verme noktasında bir ilke imza atmış oldu.
Başhekimin oyunu kullandığı A seçeneğinin mavi ve beyaz, en çok oyu alan D seçeneğinin ise bordo ve sarı olduğu belirtildi.

Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı
Yükleniyor...